tumblr tracker

 1. ULUSLAR ARASI KATILIMLI VETERİNER HEKİMLİĞİ KONGRESİ 

Başlangıç Tarihi : 05.11.2009 Bitiş Tarihi : 08.11.2009 Organizatör : Triga Turizm Kongre & Organizasyon Merkez : İstanbul Harbiye Askeri Müzesi - İstanbul

AÇILIŞ KONUŞMASI

Değerli Meslektaşlarım,

Birinci Uluslararası Katılımlı Veteriner Hekimliği Kongresi ve Expo-Vet etkinliğini düzenleme çalışmalarına başlamanın mutluluğu içindeyiz. Kongrenin düzenlenmesinde görev alan ve almayan bütün arkadaşlarımız bugünlerde oldukça heyecanlı ve yoğun bir çalışma içindeler. Uluslararası standartlarda olduğunu düşündüğümüz veteriner hekimlik eğitimi-öğretimi ile kazandığınız temel beceri ve bilgilerinizi, mezuniyet sonrası eğitim programları ile beslemek, biz meslek örgütlerinin görevidir. Bizler bu görevlerimizi yerine getirirken dünyadaki son gelişmeleri, bilgi ve yenilikleri, mesleki değişim ve dönüşümü ön planda tutmak zorunda olduğumuzu bilmekteyiz. Bu bilgileri size aktarmada yurt içi ve yurt dışındaki çok değerli bilim insanlarını sizlerle buluşturmaya gayret ediyoruz.

Sizler aldığınız bilgiye yoğun emek katan, emeği, bilgi ve beceri ile bütünleştirerek hayvan ve toplum sağlığına çok değerli hizmet veren, bilgisini üretim yapabilecek alanlarda yoğunlaştıran saygın bir meslek gurubunun üyelerisiniz. Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin de olumlu baktığı bu kongre değişik alanlarda ülkemize hizmet veren tüm meslektaşlarımızı ve çalıştıkları alanlara ilgili sektör temsilcilerini kültür başkenti İstanbul’umuzda bir araya getirecektir.

Ülkemizde Bilimsel Veteriner Hekimlik eğitiminin başlangıcının 167. yılında; pet, çiftlik hayvanları, egzotik hayvanlar, kanatlı, atçılık, yem, ilaç ve hayvan refahı ile ilgilenen klinisyen meslektaşlarımızın mesleki sorunları ulusal ve uluslararası boyutlarda tartışılacaktır.

Ayrıca bu alanlardaki bilimsel gelişmeler, yenilikler, değişimler ayrı ayrı salonlarda bilimsel sunumlar, workshoplar, uygulamalı eğitimler şeklinde sizlere sunulacaktır. Gıda güvenliği ve hijyeni ile veteriner halk sağlığı alanındaki gelişmeler, yenilikler bilimsel sunumlar ile ayrı bir bölümde ulusal ve uluslar arası boyutta tartışılacaktır.

Expo-Vet Fuarı; siz meslektaşlarımızı çalıştığınız alandaki sektör ile buluşturacak ve mesleki hizmetteki yenilikler sizlere fuar alanında etkinlikler ile aktarılacaktır. Böyle bir buluşturma ülkemizde ilk defa gerçekleştirilmiş olacaktır. Kongremiz, resmi olmayan kayıtlara göre kamu (üniversite-yerel yönetim dahil) ve özel sektörde çalışan, klinisyen ve gıda bölümünde çalışan 13.000 dolayında meslektaşımızı hedef kitle olarak seçmiştir. Bu gelişmeyi çok önemli görmekteyiz. Uluslararası katılım ile mesleğimizi yabancı bilim insanları ve ulusal ve uluslar arası sektör ile buluşturmak arzusundayız.

Kongre süresince sizlere ve eşlerinize Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’umuzun sosyal, kültürel ve tarihsel alanlarını tanıtım programları düzenlenecektir. Kokteyl, gala yemeği, müzik ve dans gibi sosyal etkinlikler ile eğlencenin doruğuna ulaşma olanağımız olacaktır.

Bilgimizi, dostluğumuzu ve sevgimizi paylaşmak, gücümüzü ülke çapında göstermek için “Bizlerin olan” ve “ilk buluşmamız” Kongremizde Kültür Başkenti, Dünya Kenti İstanbul’umuzda 5–8 Kasım günleri buluşmak üzere.

Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Tahsin YEŞİLDEREİstanbul Veteriner Hekimler Odası ve Kongre Başkanı

GENEL BİLGİLER

TARİH Uluslararası Katılımlı Veteriner Hekimliği Kongresi ve ExpoVet " 05-08 Kasım 2009 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi / İstanbul´da düzenlenecektir. KONGRE PROGRAMI 04 Kasım Stand Kurulum 05 Kasım Perşembe Açılış Töreni ve Kokteyli 06 Kasım Cuma Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar 07 Kasım Cumartesi Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar, Gala Yemeği 08 Kasım Pazar Paralel Oturumlar, Kapanış Aktivitesi KONGRE MERKEZİ Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi´dir. BİLİMSEL PROGRAM İstanbul Veteriner Hekimleri Odası "I. Uluslararası Katılımlı Veteriner Hekimliği Kongresi & ExpoVet" için doyurucu bir bilimsel program hazırlamıştır. Bilimsel programda Veteriner Hekimliğinin güncel konularında düzenlenmiş genel oturumlar ve ilginç konferansların yanında tartışmalı konularda karşıt görüşler ve "Nasıl olmalı?" oturumları da yer alacaktır. DÜZENLEME Kongre Düzenleme Kurulu Triga Turizm Kongre ve Organizasyon´u Kongre Resmi Organizasyon Firması olarak belirlemiştir. Kongre dahilinde herhangi bir talebinizde Triga Turizm Kongre & Organizasyon´a başvurmanızı rica ederiz. TRANSFER BİLGİLERİ 5 Kasım - 8 Kasım 2009 tarihleri arasında Triga Turizm Kongre ve Organizasyon´a bildirmiş isteyen katılımcıların Havaalanı-otel-havaalanı transferleri 40 Avro karşılığında yapılacaktır. Özel Transferler için lütfen Triga Kongre ve Organizasyon ile irtibata geçiniz. Uçuş değişikliklerini 48 saat önceden bildirmeniz durumunda transfer değişikliği dikkate alınacaktır. İKLİM Kasım ayında İstanbul´da ortalama hava sıcaklığı gündüz 14 - 20°C olup hava kısmen bulutludur. KATILIM SERTİFİKASI Kongre ve sempozyumlara kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. DAVET MEKTUBU Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır. SERGİ ALANLARI Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi´nde geniş bir alan ayırılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır. KAHVE MOLASI Kongre süresince çay, kahve ikramları kongre merkezi fuayesi ve stand alanlarından servis edilecektir. ÖĞLE YEMEKLERİ Kongre süresince öğle yemekleri belirtilen ikram standlarından servis edilecektir. ÇEVRE GEZİLERİ Kongre öncesi ve sonrası çevre gezileri talep üzerine düzenlenebilir. Bu amaçla kongre kayıt alanında bir tur masası kurulacaktır. Turlar, tek kişilik özel turlar ve grup turları şeklinde iki ayrı biçimde yapılabilir. Grup turlarında en az on kişinin kayıt yaptırması gerekmektedir. Tur fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için kongre organizasyon sekreteryasına başvurabilirsiniz.

PROGRAM


İLETİŞİM

Triga Turizm Kongre & Organizasyon
Tolga ÖZTORUN
Libadiye Cad. Barajyolu Sk. Aydoğan Apt. No: 15/1 Küçükçamlıca - Üsküdar / İSTANBUL
Tel: +90 216 443 28/ 98
Faks: +90 216 443 25 27
e-posta: tolgaoztorun@trigaturizm.com
web: www.trigaturizm.com